IPC3634SR3-DPF28-F (Turret/Dome) Price in Bangladesh | Univi | Primes.com.bd
Your Cart
Sub-Total 0৳
Total 0৳
IPC3634SR3-DPF28-F (Turret/Dome)
Price: To be announced
Stock: Out of stock
Product Code: #1774
Brand: Uniview
Key Features:
4MP resolution
Fixed 2.8mm lens
IR night vision up to 30m
Built-in mic
IP67 weatherproof
PoE support
Ultra 265 compression
3-Axis adjustment
View More Info
Payment Options
Selected: Cash
Specification
General
Dimensions Φ126 x 94 mm (Ø5.0” x 3.7”)
Ingress Protection IP67
Material Metal + Plastic
Net Weight 0.45 kg (0.99 lb)
Power DC 12 V±25%, PoE (IEEE 802.3 af)
Power Consumption Max 5.5 W
Reset Button Supported
Storage Environment -30 °C ~ 60 °C (-22 °F ~ 140 °F), Humidity: ≤95% RH (non-condensing)
Surge Protection 2 KV
Working Environment -30 °C ~ 60 °C (-22 °F ~ 140 °F), Humidity: ≤95% RH (non-condensing)
Camera
Angle Of View H: 99.1°, V: 53.4°, O: 118.9°
Day/Night IR-cut filter with auto switch (ICR)
Defog Digital Defog
Digital Noise Reduction 2 D/3 D DNR
Ir On/Off Control Auto/Manual
Ir Range Up to 30 m (98 ft)
Lens 2.8 mm@F2.0
Minimum Illumination Colour: 0.01 Lux (F2.0, AGC ON) 0 Lux with IR
S/N >52 dB
Sensor 1/3", 4.0 megapixel, progressive scan, CMOS
Shutter Auto/Manual, 1 ~ 1/100000 s
Wavelength 850 nm
Wdr DWDR
Audio
Audio Compression G.711
Sampling Rate 8 KHZ
Suppression Supported
Video
Blc Supported
Dewarping NA
Flip Normal/Vertical/Horizontal/180°
H.264 Code Profile Baseline profile, Main Profile
Hlc Supported
Motion Detection Up to 4 areas
Osd Up to 4 OSDs
Privacy Mask Up to 4 areas
Roi Up to 2 areas
Smart Ir Supported
Video Bit Rate 128 Kbps~16 Mbps
Video Compression Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
White Balance Auto/Outdoor/Fine Tune/Sodium Lamp/Locked/Auto2
Interface
Built-In Mic Supported
Network 1 RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
Certifications
Ce EN 60950-1
Fcc FCC Part 15
Ul UL60950-1
Network
Client EZStation, EZView, EZLive
Compatible Integration ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T), API
Storage
Edge Storage Micro SD, up to 256 GB
Network Storage ANR
Warranty Information
Warranty 1 Year
Description
The IPC3634SR3-DPF28-F is a 4MP turret/dome IP camera.
Features 1/3" CMOS sensor for high-quality images.
Fixed 2.8mm lens for wide coverage.